Слобідський НВК «ЗОШ І ступеня – дошкільний навчальний заклад»

   





Моніторинг навчально – виховної діяльності Слобідської гімназії Тарутинської селищної ради за 2021 /2022 навчальний рік

03.05.2023
Моніторинг навчально – виховної діяльності Слобідської гімназії Тарутинської селищної ради за 2021 /2022 навчальний рік

Моніторинг

навчально – виховної діяльності

Слобідської гімназії Тарутинської селищної ради

за 2021 /2022 навчальний рік

Основна діяльність Слобідської гімназії Тарутинської селищної ради спрямована на створення умов для виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої освіти щодо організації навчально-виховного процесу», постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад», «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» та інших законодавчих та нормативно-правових документів з питань виконання законодавства України в галузі «Освіта».

Структура освіти на кожному рівні і навчальних планах побудовані на принципах постійно зростаючої складності навчальної діяльності по предметах і самостійності учня у виборі в освітньому процесі.

На кожній сходинці забезпечується державний стандарт, а також дається теоретична і практична підготовка по дисциплінах навчального плану з метою максимального розвитку інтелекту, загальної культури, творчих можливостей, фізичного і морального здоров'я.

Успішність проходження кожного рівня і виконання його освітніх задач гарантується школою тільки за умови усвідомленого і добровільного дотримання всіх норм і правил шкільного життя, активної співпраці з батьками, відкритістю навчального процесу.

 

У 2021/2022 навчальному році управління закладом спрямовано на здійснення державної політики в галузі «Освіта», збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів та розвитку здібностей дітей і підлітків,удосконалення змісту навчально-виховного процесу, впровадження нових освітніх технологій, ІКТ в освітній процес.

Керівництвом забезпечувалось підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління, документами планування роботи: перспективним, річним, робочим навчальним, Освітньою програмою розвитку закладу, Статутом гімназії, правилами внутрішкільного розпорядку.

Принцип доцільності і оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих в ході внутрішкільного контролю.

Адміністрацією постійно проводились консультації та спільно розглядалися питання з такими структурними підрозділами закладу, як: Рада школи, батьківський комітет, профспілковий комітет.

Педагогічний  колектив Слобідської гімназії у  2021/ 2022 навчальному  році  працював  над  втіленням  у  життя  законодавства  про  реформування  і  розвиток  загальноосвітнього закладу та  практичною  реалізацією  Державного стандарту Нової  української школи. В  основу  діяльності  гімназії  покладено  діючі  законодавчі  та  освітні  нормативні  документи  України. Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність гімназії:
- Державний стандарт Нової української школи;

- Статут  гімназії,   зареєстрований  Тарутинською селищної ради адміністрацією;

- правила внутрішнього трудового розпорядку,   затверджені  зборами  трудового   колективу. 

Типові  документи  відповідають  діючому  законодавству,  всім  нормативним  документам,  що  регламентують  перебування  учнів  у  закладі  освіти,  Конвенції ООН "Про права дитини".

Продовжена  робота  над  втіленням  Концепції  12-річної  середньої  загальноосвітньої  школи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2016 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», 21 лютого 2018р.

  Педагогічний  колектив  спрямовує  свою  діяльність  на  реалізацію  проблемних  питань  гімназії   та  села. Основними  напрямками  роботи закладу є:  вивчення  історії  рідного  краю ,  ознайомлення  учнів  з  культурною  спадщиною  українського  народу,  з  народними  традиціями,  формування  в  учнів  кращих  якостей  національного  характеру,  виховання  громадянина  України;  використання  сучасних  інформаційних  технологій  в  управлінській  діяльності  та  навчально-виховному  процесі  загальноосвітнього закладу.
В 2021 /2022 навчальному році контингент учнів на початок року складав 40учнів, вибуло – 2 уч, прибуло –3 уч, на кінець року – 41учень. Процент якості знань складає 57, 1 %.

Навчання і виховання учнів велося за Державними стандартами, що означає оновлення методів і принципів навчання і виховання, організація змістовної роботи з батьками, пошук оптимальних форм і методів у вихованні школярів, особистісно орієнтовного навчання і виховання учнів, впровадження інновацій, навчання в 2- 4 класах велося за Державним стандартом Нової української школи. Учні 2 – 4 класів оцінювалися вербально і отримали в кінці навчального року свідоцтво про навчальні досягнення. За результатами річного оцінювання учні 5 – 9 класів закінчили навчальний рік на достатньому рівні: Ніколов Сергій, Баланевський Андрій , Шамота Володимир, Головков І. ( 5 клас)– 100 %, Ніколов Сергій, Окішор Вікторія, Драган Олег ( 6 клас) – 60 %, Крец Іван, Канюс Віра, Баланевський Олександр ( 7 клас) – 42.8%, Іванов Максим, Танасогло Ангеліна, Казаку Аміна, Шамота Марія ( 8 клас) – 50%, Іванов Ігор, Ніколова Поліна (9 клас – 50 %). Адміністрація гімназії та класні керівники постійно працює над виконанням всеобучу в закладі. Щотижня підводяться підсумки відвідування учнями занять. Класні керівники надають дирекції медичні довідки, пояснювальні розписки батьків.

  Випускники  4  класу здобуватиме  повну  середню  освіту  у  Слобідській гімназії, випускники 9 класу продовжать навчання у середніх спеціальних закладах. Навчально-виховний процес організовано відповідно до наказів та розпоряджень Міністерства освіти і науки України, Департаменту головного управління освіти облдержадміністрації, відділу освіти Тарутинської селищної ради на основі навчального плану гімназії та навчальних програм з предметів, затверджених Міністерством освіти і науки України. Викладання навчальних дисциплін здійснювалось державною мовою.

Документація  закладу  (фіксація  рівня  навчальних  досягнень  учнів  у  класних  журналах,  особових  справах)  ведеться  з  дотриманням  єдиного  мовного  режиму. Систематично  проводиться  перевірка  дотримання  єдиного  мовного  режиму:  стану  ведення  учнівських  зошитів,  щоденників.
Проведення  та  оцінювання  практичних, самостійних  робіт  проводяться  згідно  з  навчальними  програмами  та  оцінюються  згідно  з  критеріями  оцінювання  навчальних  досягнень  учнів  і  враховується  при  тематичному та семестровому оцінюванні.

В закладі  створюються  умови  для  розвитку  здібностей  обдарованих  дітей  та  заохочення  їх  до  творчої  самостійної  роботи. Заслуговують на увагу запроваджені предметно-методичні тижні з української мови,історії, з основ життєдіяльності, де відбуваються інтелектуальні змагання між класами, між учнями класу, проводяться інтелектуальні вікторини. Така форма роботи сприяє виявленню та підтримці обдарованих дітей, залучення їх до загальнонаціонального олімпіадного руху. Обговорено результати шкільних та районних олімпіад. Учні 5 – 9 класів прийняли участь у олімпіаді з української мови і конкурсі ім. Петра Яцика та стали переможцями Драган Олег,(6 кл), Канюс Віра (7 кл), Іванов Максим (8 кл) , Танасогло Ангеліна(8 кл), Іванов Ігор ( 9кл). Аналізуючи роботу з талановитими дітьми, наголошується на необхідності приділити значну увагу цьому питанню, роботі з обдарованими дітьми.

Учні 2 – 9 класів прийняли активну участь в І та ІІ етапах Міжнародного інтелектуального математичного конкурсу «Кенгуру», мовно – літературному «Соняшник», «Лелека».

Упродовж року в гімназії працювали спільноти вчителів початкових класів і вихователів ЗДО (кер. Жосан Р. М.) та класних керівників 5 – 9 класів (кер Голдан Л. І.)

Головні зусилля членів науково-методичної ради та керівників шкільних методичних об’єднань були зосереджені на наданні реальної, дієвої допомоги педагогічним працівникам, особливо молодим, у підвищенні їхньої професійної майстерності, створення творчої атмосфери, такого морально – психологічного клімату, який сприяв би пошуку кращих технологій педагогічної праці, ефективному втіленню інновацій, що сприятиме оптимізації навчально-виховного процесу в закладі. На засіданнях педагогічних рад і предметних методичних об’єднаннях, на інструктивно-методичних нарадах, батьківських зборах, на засіданнях шкільної ради та учнівської ради підводилися підсумки та обговорювалися питання роботи закладу над проблемою та виконанням тих завдань, що були визначені як основні. На кожному засіданні директор Табакар М. Д. аналізує уроки, відвідані за період, що минув від часу проведення попереднього засідання. Звертається увагу на все нове, ефективне, цікаве, що спостерегалось на уроках учителів. Ці ефективні методи, прийоми, форми роботи рекомендуються для впровадження на всіх уроках . Обов’язково простежується ряд загальних недоліків або виявляються питання, що потребують посиленої уваги.

Робота педколективу направлена на створення психологічних умов для розвитку творчого вчителя, вивчення, узагальнення, розповсюдження передового педагогічного досвіду вчителів гімназії. 
Педагогічний колектив гімназії керувався у своїй роботі такими пріоритетними напрямками: удосконалення методик навчально-виховного процесу, орієнтованих на особистість учня; використання нетрадиційних інноваційних технологій в процесі навчання; запровадження активних форм узагальнення досвіду вчителів школи та ін. Вчителями спільноти накопичено певний досвід по особистісному підходу до учнів, впровадженню нових технологій та інновацій. Ці проблеми розглядались під час дискусій, обміну досвідом, на засіданнях педагогічної ради.
До складу спільноти вчителів початкових класів входять 3 вчителів та 2 вихователів ЗДО, до складу спільноти класних керівників входять класні керівники 5-9 класів. Організаційна та навчально-виховна робота в 2 - 4 класах спрямовувалася на формування у молодших школярів вміння вчитися, основних компетентностей, яких потребує сучасне життя, для забезпечення подальшого становлення особистості школяра, умови для його самореалізації та розкриття індивідуальних здібностей. Методична робота спрямована на методологічну переорієнтацію навчання, на розвиток особистості учня, на варіативність організації навчально-виховного процесу, уміння вибору інтерактивних технологій.

Свою роботу учителі навчального закладу спрямували на розвиток творчих здібностей дітей, виховання у них активної життєвої позиції. Тому традиційними стали у закладі: Свято Осені, Свято рідної мови,Свято Миколая, новорічні свята, святкування дня заснування дитячої організації , дня рідної матусі, День Матері, Свято Букваря, Прощання з початковою школою, День Захисту дітей. Учні гімназії є активними учасниками конкурсів малюнків та плакатів « Обережно, небезпека!», «Бережи природу», « Моя улюблена казка»,

« Права та обов’язки дітей», «Славні захисники Вітчизни», «Вишиванка моєї матусі», «Європа – наш спільний дім», « Годівничка», «Я за мир в Україні». Учні 2-9 класів з великим захопленням приймають участь у волонтерській роботі. Кожен клас –це група, яка опікується над людьми похилого віку, вітає їх зі святами, приходить з концертами. Учні стали учасниками акцій « Допоможи ближньому», «Від серця - до серця».

Пріоритетними напрямками виховної роботи є формування соціально-активного, здібного, духовно збагаченого громадянина України; створення умов для розвитку та самореалізації учня; пізнання та вивчення історії рідного краю, збереження історичних, культурних цінностей; відродження українських звичаїв, обрядів, свят, традицій; вивчення природи рідного краю, розвиток бережливого ставлення до неї; зміцнення фізичного, психічного та психологічного здоров'я молоді, запровадження здоров'язберігаючих технологій освітнього процесу.

В плануванні роботи “школи молодого вчителя НУШ” передбачено консультування та наставницька робота вчителів та вихователів ЗДО.

Педагогічне шефство, наставництво дає можливість управляти процесом професійного становлення педагога НУШ.

Одним з напрямків роботи гімназії є краєзнавчий. Протягом кількох років у закладі діє історико-краєзнавчий музей, який є справжнім центром навчально -виховної роботи (зав. етнографічним кабінетом вчитель історії Голдан Л. І.). Матеріали музею – це скарбниця для проведення уроків та виховних заходів. Класні керівники продовжили роботу по збору матеріалів для поповнення музею. Учні разом з вчителями відвідали виховну годину « 33 хвилинки», присвячену пам'яті жертв Голодомору ( Голдан Л. І.).

Сьогодні проблема збереження і зміцнення здоров’я розглядається світовою спільнотою як одна із найважливіших. Викликає тривогу погіршення здоров’я учнів. Це явище має низку конкретних причин, серед яких найважливішою є поведінка. Тому завдання полягає в тому, щоб скоординувати зусилля гімназії, сім’ї, громадськості на здоровий спосіб життя та формування культури здоров’я. У вересні місяці проведено тиждень фізкультури та спорту (вчитель Табакар Л. І., Сафонов Ю. С.). Педколектив гімназії в своїй діяльності дотримується вимог Закону України «Про охорону праці». Особлива увага приділяється охороні життя і здоров’я дітей. Щорічно в закладі проводиться тиждень фізкультури і спорту «Найбільше багатство – здоров’я людини». Виховні години «Зі спортом по життю» проведено з метою розкриття духовного, фізичного, соціального, інтелектуального благополуччя людини ( класні керівники). З профілактики травматизму та нещасних випадків в кожному класі проводяться виховні години з даної тематики. В класних журналах ведеться облік проведення заходів з відповідної тематики. Питання життя і здоров’я дітей розглядалось на батьківських зборах, на зборах колективу гімназії.

Важливим моментом у кадровій роботі із забезпечення високого методичного та професійного рівня діяльності педагогічного колективу є

курсова перепідготовка. В 2021/2022 н. р. за графіком атестацію вчителів та ЗДО Морару В.Г., Драган Н. П.,Голдан Л.І., Мойсеєва Ю.П. курсову перепідготовку пройшли вчителі початкових класів Іванова В. І. , Жосан Р. М. , Мойсеєва Ю. П., Табакар Л.І. (курси з НУШ) , Цуркан М.К.. з англійської мови,Табакар М. Д., Сафонов Ю. С., Булавицька З. М., Голдан Л. І.

З метою вивчення стану викладання предметів, розвитку творчих здібностей учнів шляхом особистісно орієнтованого підходу з використанням інтерактивних методів дирекцією закладу проведена тематична перевірка викладання предметів:

  • українська мова в початкових класах та в 5-9 класах,

- хімія 7-9 класах,

- історія 5-9 класах.

В гімназії естетично оформлена виставка дитячих малюнків, в якій прийняли активну участь учні 2 – 9 класів.

Велика робота проводиться  щодо  комп’ютеризації  закладу,  впровадження  нових  інформаційних  технологій  у  навчально-виховний  процес  та  адміністративну  діяльність.  Кількість  комп’ютерів  в закладі  -  2 шт., придбано 6 ноутбуків. У закладі   ефективно  використовується  можливість  виходу  до швидкого  Інтернету.

  Проводиться  робота  щодо  поповнення  бібліотеки  підручниками,  художньою  та  методичною  літературою.  Розподіл  та  використання  підручників  проводиться  пропорційно  до  кількості  учнів  у  класах.  Всі  підручники,  які  використовуються,  мають  гриф  МОН,  застарілі  підручники  використовуються  за  потребою.  Підручники,  які  вийшли  з  використання  та  застарілі  за  змістом,  списані ( відповід. за бібфонд Жосан Р. М.).

Навчальний  план  виконано,  варіативна  складова  реалізована

повністю. З усіх  навчальних  предметів  є  навчальні  програми.  Календарно -

тематичне  планування  з  навчальних  предметів  відповідає  діючим  програмам.
Навчально-методичні  матеріали  для  учнів  (підручники,  посібники,  додаткова  література,  робочі друковані   зошити,   зміст  яких  відповідає  нормативним  документам,  рекомендаціям  Міністерства  освіти  і  науки  України  закуповується  за  батьківські кошти, за власні кошти педагогів. Учнівське самоврядування є важливою частиною демок­ратичних процесів, які відбу­ваються як у закладі , так і у суспільстві в цілому. Учнівсь­ке самоврядування сприяє згуртуванню шкільного ко­лективу, розвитку громадсь­кої думки, ефективному входженню в доросле життя. Діти стають не спостеріга­чами життя, а його учасника­ми. Через учнівське самовря­дування відбувається підго­товка майбутніх активних громадян держави.

Плідно продовжує працювати дитяча організація «Барвінчата» (2- 4 класи, президент Бабюк Марія, відповід. Табакар Л. І.) та дитяча організація старшокласників «Ювенто» (5-9 класи - президент Іванов Максим, відповід. Іванова В. І.). Вони мають свій статут, положення, закони, символи, емблему. Очолюють дитячі організації президенти, яких діти самостійно, шляхом таємного голосування, обирають. Президенти керують секторами, які очолюють старости. Щомісяця на засіданні парламенту старости звітують про виконану роботу. Головний  напрямок  роботи  дитячих  організацій  -  національно-патріотичне  виховання,  вивчення  історії  рідного  краю,  звичаїв  українського народу;   туристсько-краєзнавча  робота.  Діти  дізнаються  про  історію  свого  рідного  селища,  гімназії,  походження  власного  роду,  традиції,  вчаться  шанувати  героїчне  минуле  свого  народу,  вчаться  бути  сильними,  сміливими,  спритними.  Продовжується  пошукова  робота  по  вивченню  історії  рідної  школи,  села  Слобідка та  народознавчих  звичаїв  і  обрядів.

Адміністрація гімназії та колектив вчителів продовжують працювати над втіленням в практику роботи гімназії ідей досвідчених педагогів-новаторів. Мета якої прагне досягти колектив: створення атмосфери підтримки учнів, розвитку їхніх здібностей та можливостей становлення особистості.
Виховна робота в закладі включає в себе такі компоненти:
- виховання в процесі навчання;

- позакласна виховна робота;

- позашкільна виховна робота;

- формування стилю відносин у шкільному колективі;

- створення соціально-психологічного клімату;

- робота з батьками та громадськістю.

Використовуючи матеріали популярної літератури, наукової літератури, класні керівники проводили дослідження психолого-фізіологічних особливостей учнів. При цьому підбиралися професійні методи, які дозволяють досягти мети: вивчати психолого-фізіологічні особливості кожного учня для забезпечення подальшої продуктивної індивідуальної, групової навчально-виховної роботи з учнями, результатом став ряд психолого-педагогічних консиліумів «Адаптація учнів 5 класу», де вчителі змогли отримати цінну, ґрунтовну характеристику на кожну дитину, відповідно зробити висновки і вибрати оптимальні методи, форми навчально-виховної роботи, діти з інтересом ідуть на контакти при дослідженнях, тестуваннях, анкетуваннях, адже загальним девізом цієї роботи є гасло: «Пізнай себе». 

Школа пишається своїми традиціями, тож відповідно до цього обрані форми включають в себе масові форми (вікторини, конкурси, заочні подорожі, змагання);
тематичні свята проводяться до знаменних дат та згідно календаря гімназії. Осінній бал Голдан Л. І., Мудрий порадник – вчитель (Булавицька З. М.), Новорічна казка, Все від жінки…, День Святого Валентина ( вчитель Мойсеєва Ю. П., Іванова В. І.), Свято Матері, День захисту дітей ( відповід вчителі та вихователі), Шевченківські дні ( Мойсеєва Ю. П., Булавицька З.М.), День творчості Лесі Українки , у лютому Мойсеєва Ю. П.) , групові (огляд матеріалів Інтернету, класні години, години спілкування, інформаційні дайджести); індивідуальні (відповідно до нахилів інтересів учнів). 
Турбота про живе й прекрасне поступово ввійшла в життя дітей. Досвід підтверджує, що добрі почуття своїм корінням сягають у дитинство, а людяність, доброта, лагідність народжуються в праці, турботах, хвилювання про красу навколишнього світу. В гімназії стали традиційними такі акції:
акція «Довкілля», акція «Посади своє дерево», акція «Школа – мій рідний дім»,
«Від серця – до серця», «Заготівля насіння», «Годівничка».

Важливим є те, що діти усвідомлюють величину своєї роботи і розуміють, що це далеко не все, що потрібно робити. За звітний період педагогічний колектив школи приділяв значну увагу роботі у вихованні достойних майбутніх громадян своєї країни у дусі поваги до закону та символів держави. Прийняли активну участь у проведенні акції «16 днів без насильства» (вчитель Голдан Л. І.) , «Діти Одещини» створено план спільних дій. На виконання згаданих завдань проведено таку роботу: уточнено банк даних про учнів, схильних до правопорушень; спланована профілактична робота на рік; проведено бесіди, індивідуальні розмови, зустрічі з батьками учнів, що схильні до правопорушень. Постійно проводились рейди в сім'ї таких дітей.

У кожному класі ведеться робота по профілактиці злочинності серед учнівської молоді: з учнями 2- 9 класів відповідно до їх віку проводяться бесіди на вказану тематику: «Важкий учень - це який?» ,«Що таке злочин?», «В чому корінь зла?». На початку року кожен класний керівник визначає учнів, які дуже легко потрапляють під чуткий вплив. Систематично проводяться контроль за поведінкою та навчанням таких учнів.

Оскільки здоров'я наших дітей - це здоров'я нації в майбутньому, в гімназії проходиться медичний огляд дітей 1 класу лікарями Тарутинської ЦРЛ, постійно проводяться заходи на виконання програм «Здоров'я через освіту», «Репродуктивне здоров'я нації». Учні гімназії - постійні учасники шкільних спортивних змагань, у вересні традиційно проводились тиждень фізкультури, день здоров'я, проводяться спортивні естафети, першість з легкої атлетики та ін. Класні керівники здійснюють навчально-виховний процес на основі використання рухливих народних ігор, святкової обрядовості, багатовікового досвіду культури та здоров'я народу.
Незвичайно пройшло літо 2022 року. Основним змістом діяльності колективу є забезпечення необхідних умов для змістовного відпочинку, організації дозвілля дітей і підлітків, формування здорового способу життя. На належному рівні пройшла фізкультурно-оздоровча робота влітку. ( змагання з тенісу, шашок, малюнки на асфальті, перегляд мультфільмів, «Веселі старти», спортивні ігри). Переможці та учасники спортивних змагань урочисто нагороджені Почесними грамотами та солодощами. Слід відзначити активну участь в організації спортивних свят класних керівників (Мойсеєву Ю. П., Голдан Л. І., Сафонова Ю. С., Булавицьку З. М., Іванову В. І., Моголюка В. Ф.).

Висвітлюється питання про небезпеку захоплення тютюнопалінням, наркоманією, алкоголізмом. Проводяться бесіди з профілактики шкідливих звичок.

Адміністрація гімназії, педагогічний колектив перебуває в атмосфері порозуміння та співпраці з батьківською громадськістю, батьківською радою (голова Гуцул А. Є.). Створюються умови для належного навчально-виховного процесу. Для батьків проводяться лекції, анкетування, бесіди. З виникненням питань по вихованню батьки можуть звернутися до консультаційного пункту «Виникло питання». Щотижневі відвідування батьків вдома, індивідуальні бесіди мають свої результати. Активними батьками протягом року були Гуцул А. Є., Луценко П. В.,Лопарєвої О. О., Царан О. І., Харітонова О. В., Канюс М. М., Жосан Л. С.Крец Г. В., Цушко М. М.

Протягом 2021 /2022 н. р. були використані позабюджетні кошти: за рахунок батьківських внесків на придбання дров для опалювання системи.

Спонсорські внески виділені на придбання солодощів для проведення Міжнародного дня захисту дітей складають – 2200 грн. В 2021 / 2022 н. р. педагогічний колектив працював над підвищенням моральної культури учнів, розвитку творчих здібностей дітей, розвитку фізичних здібностей, громадянсько-патріотичного виховання.

У  закладі  проводиться  систематична  робота  з  органами  охорони  здоров’я  щодо  виявлення  дітей  з  особливими  потребами  (щорічні  медичні  огляди).

Педагогічний колектив вивчає соціальний статус кожної родин.

Здійснюється  соціальний  захист  дітей,    дітей  з малозабезпечених сімей, із неблагонадійних сімей Канюс С. М., Баланевська Л. В., Ніколова К.Т., Морару Н. А., Плетосу З.Г.

У  закладі  створені:   рада з правопорушень, батьківський  комітет,  профспілковий  комітет,  які  функціонують  у  тісній  співпраці  з  адміністрацією  та  педагогічним  колективом  закладі.  Систематично  проводяться  загальноосвітні  та  батьківські  збори.  Документація  про  роботу  даних  структур  управління  оформлена.

Педагогічний  колектив  співпрацює  в  тісному  зв’язку  з  батьками.  Раз  на  чверть  проводяться  класні  батьківські  збори  з  питань  навчання,  поведінки учнів,  планування  класних  виховних  заходів,  господарських  питань,  пов’язаних  з  ремонтом  та  обладнанням  класних  приміщень,  матеріального  стану  малозабезпечених  родин,  морального  та  матеріального  стану  неблагонадійних  родин. Засідання  батьківського  комітету  гімназії  проводяться  щомісяця.  Розглядаються  питання  навчання  та  поведінки  учнів,  схильних  до  правопорушень,  з  неблагонадійних  родин,  господарські  питання  гімназії.

Учителі  та  учні гімназії   беруть  активну  участь  у  громадському  житті  села.
Зусилля  адміністрації  спрямовані  на  створення  атмосфери  співробітництва,  взаємодопомоги,  розкутості,  прояву  ініціативи,  творчого  підходу,  самостійності  в  роботі  як  учителів,  так  і  учнів. Адміністрація  гімназії  в  тісному  контакті  із  профкомом, старостою Олей В. В. Калачівського старостинського округу, керівниками фермерського господарства СФГ «Світлана» , які сприятимуть  зростанню  авторитету  вчителя,  покращення  умов  його  роботи,  матеріального  стану,  створюватимуть  і  підтримуватимуть  в  педколективі  вимогливість,  творчий  мікроклімат,  атмосферу  чуйності  і  доброзичливості,  сприятимуть  подальшому  втіленню в  життя  шкільного  колективу  демократичних  засад,  дбатимуть  про  перспективний розвиток гімназії.