Слобідський НВК «ЗОШ І ступеня – дошкільний навчальний заклад»

   





Булінг

Слобідський НВК «ЗОШ І ступеня – дошкільний нвчальний заклад»                                                 

                                                   Н А К А З

від  30. 08. 2019 року                                                                                 №  

         Про створення безпечного освітнього середовища,

формування в дітей та учнівської молоді ціннісних

 життєвих навичок  у 2019/2020 н.р.

         Згідно Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», відповідно до Конвенції ООН про права дитини, наказу МОН від 09.01.2019 № 17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів середньої освіти», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» від 18.02.2018 № 2657-VIII, Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»  від 07.12.2017 № 2229, листа МОН від 18.05.2018 № 1/11-5480,  методичним рекомендаціям щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами, Закону України «Протидію торгівлі людьми» від 20.09.2011 № 3799-І, Розпорядженням КМУ від 06.12.2019 № 56  «План   заходів на 2019-2020 з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року», на виконання Указу Президента України від 18.05.2019 № 2892019 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», листа МОН Указ Президента від 13.10.2015 № 580 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020»  та наказу від 29.07.2019 № 1038 «Про внесення змін до наказу МОН від 16.06.2015 № 641», заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», виконання Плану заходів МОН України щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року» (наказу МОН України від 03.03.2016 № 214), листа МОНУ від 27.07.2017 №1/9-413 «Про деякі питання щодо організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році», з метою організації роботи щодо профілактики правопорушень, запобігання злочинності, безпеки життєдіяльності, попередження насильства в сім’ї над дітьми, виховання в учнів таких цінностей як толерантність, повага, порядність, гармонійне спілкування та співіснування у суспільстві, виховання поваги до Конституції держави законодавства, державних символів – Герба, Прапору, Гімну, поваги та любов до державної мови, забезпечення комфортних умов навчання та праці, створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства, з метою попередження поширення негативних явищ в учнівському середовищі,

                                                      

                                                       НАКАЗУЮ:

1. Розробити та затвердити комплексний План-заходів щодо створення у 2019/2020 навчальному році безпечного освітнього середовища, формування у дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок. 

                                                                                             (додаток додається)

2. Створити шкільну комісію з профілактики правопорушень у такому складі:

  • Голова комісії – Жосан Р. М., вчитель початкових класів;
  • Заступник голови – Іванова В. І., вчитель початкових класів;

Члени комісії:    

  • Мойсеєва Ю. П. – вчитель початкових класів;
  • Червяков Олександр - президент учнівського самоврядування.

3. Голові комісії Жосан Р. М.:

3.1.Ознайомити педагогічних працівників з комплексним Планом-заходів створення у 2019/2020 навчальному році безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок  Слобідського НВК.

3.2.Проводити просвітницьку роботу спільну з іншими службами з питань безпечного середовища серед учнів та підлітків.

3.3.Розробити спільно з ШМО класних керівників та учнівським самоврядуванням правила поведінки учнів у  закладі та слідкувати за їх дотриманням.                                                                                  до 15.09.2019

3.4.Постійно контролювати поведінку дітей, взаємовідносини між дітьми протягом 2019/2020 навчального року.

3 5.Своєчасно виявляти батьків або осіб, що їх замінюють, які ухиляються від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо створення належних умов для життя, навчання та виховання учнів.

                                                                          протягом 2019/2020 н.р.

4. Взяти під особистий контроль виконання Плану-заходів щодо створення у 2019/2020 навчальному році безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок.

                                                                                                 постійно

5. Питання організації безпечного середовища тримати на постійному контролі.

6. Дирекції НВК забезпечити належний контроль за чергуванням вчителів.

7.Педагогічним працівникам:

7.1.Забезпечити виконання Плану-заходів щодо створення у 2019/2020 навчальному році безпечного освітнього середовища, формування у дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок в закладі.

7.2.Формувати  в  учасників освітнього процесу толерантне ставлення один до одного.

                                                                               протягом 2019/2020 н.р.

7.3. Уникати проявів жорстокого ставлення до учнів, приниження їхньої честі, гідності та інших форм насильства (фізичного або психічного)

                                                                               протягом 2019/2020 н.р.

7.4. Терміново інформувати адміністрацію закладу  про будь-які випадки неправомірного поводження працівників або учнів до інших учнів.

7.5. Використовувати різноманітні методи роботи для профілактики булінгу.

8.Класним керівникам:

8.1.Забезпечити щоденний контроль за станом кожної дитини з метою попередження проявів насильства або негативних явищ.

                                                                                постійно

8.2. Створювати позитивну атмосферу в учнівському колективі.

8.3. Терміново повідомляти адміністрацію  закладу щодо порушень правил безпечного освітнього простору.

8.4. Забезпечити проведення роз’яснювальної роботи серед учнів та батьків щодо безпечного освітнього середовища через різноманітні форми роботи.

8.5. Проводити разом з класними керівниками діагностику психологічного клімату класу і виявляти дітей, які зазнали прояви булінгу зі сторони своїх однокласників.

8.6. Формувати безпечний освітній простір шляхом створення позитивного мікроклімату класу, оволодіння учнями навичок безпечної поведінки та толерантної міжособистісної взаємодії.

8.7. При плануванні виховної роботи на 2019/2020 навчальний рік передбачити дієві заходи і форми роботи з профілактики дитячих правопорушень та безоглядності.

8.8. Посилити індивідуальну роботу з учнями, схильними до правопорушень та їх батьками.

8.9. Проводити години спілкування «Мобінг», «Булінг».

8.10. Розробити спільно з учнями правила поведінки у класі і слідкувати за їх дотриманням.

9. Класним керівникам.:

9.1. Забезпечити ефективне функціонування соціально-психологічної служби з питань створення безпечного освітнього середовища.

9.2. Забезпечити здійснення моніторингу ризиків виникнення всіх форм насильства серед дітей та учнівської молоді.

9.3. Розробити індивідуальні програми психолого-педагогічного супроводу учнів «групи ризику».

                                                                                                 за потребою

9.4.Здійснювати психолого-педагогічний контроль за індивідуальними та сімейними факторами, які формують у дітей схильність до агресивної поведінки та жорстокості;  своєчасне виявлення учнів, схильних до агресивної поведінки, методом педагогічної і психологічної діагностики.

9.5.Забезпечити проведення соціально-психологічних досліджень серед здобувачів освіти з питань попередження насильства в сім’ї, булінгу та розробити рекомендації з питань створення безпечного освітнього середовища в закладу.

9.6.Проводити спостереження за міжособистісною поведінкою учнів, проводити опитування усіх учасників освітнього процесу.

9.7.Проводити діагностику стану психологічного клімату класу і виявляти дітей, які зазнали або можуть піддаватися булінгу, мобінгу зі сторони своїх однокласників.

9.8.Спланувати профілактично-просвітницьку роботу щодо попередження  і подолання булінгу.

9.9.Формувати безпечний освітній простір шляхом створення позитивного мікроклімату, оволодіння учнями навичок безпечної поведінки та толерантної міжособистісної взаємодії.

10.Відповідальній  за біб фонд Жосан Р. М. створити в бібліотеці закладу постійнодіючі тематичні виставки з питань безпечного освітнього середовища.

11. Зобов’язати вчителів та персонал закладу тримати на контролі виконання даного наказу та терміново повідомляти адміністрації гімназії у разі виявлення порушень з питань безпечного освітнього середовища.

12. Координацію за виконанням даного наказу покласти  на вчителя початкових класів Жосан Р. М.

                                Директор НВК_____________Табакар М. Д.

 

Звіт

про проведення заходів «Стоп булінг» в Слобідському

 

НВК «ЗОШ І ступеня – дошкільний навчальний заклад»

 

Раніше проблема булінгу в дитячому середовищі приховувалася або ж замовчувалася,але нині,із моменту прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», Міністерство юстиції України розпочало правопросвітницьку кампанію «Стоп булінг!».Наш навчальний заклад теж долучається до цієї акції.

Тож , вчителями початкових класів Слобідського НВК організовано та проведено класні години «Стоп булінг» .

      На занятті учні початкових класів  ознайомилися із новим словом «булінг»,його значенням та трактуванням.Діти за допомогою малюнка намагалися зобразити насилля та агресію. Із неприхованою цікавістю молодші школярі переглянули відеоролики «Камінь,ножиці,папір» та «Як боротися з булінгом – поради для дітей».Не дивлячись на ранній шкільний вік,вони навчилися надавати та отримувати допомогу,проявляти співчуття до жертв агресії. Педагоги за допомогою вправ «Павутинка»  та «Долонька допомоги» давали практичні поради дітям як виступати проти булінгу.

 

 

Директор НВК __________ Табакар М.Д.

 

 

План

заходів щодо проведення щорічної акції  «16 днів проти насильства»

           у Слобідській гімназії Тарутинської районної ради одеської області

Тематика заходів

Термін

виконання

Відповідальний

1

Відкриття акції «16 днів проти насильства»

у рамках кампанії «Стоп - насильству» (1- 9 кл)

25.11

 

кл керівник

Голдан Л. І.

 

Оновлення інформації на сайті гімназії «16 днів проти насильства»

1-9 класи

керівник гімназії

 

Оновлення інформації на сайті гімназії «Ознаки виявлення домашнього насильства»

1-9 класи

керівник гімназії

2

Бібліотечна виставка  «16 днів проти насильства» (1- 9 кл)       

25.11

кл керівник

Жосан Р. М.

3

Випуск стіннівки «Щасливе дитинство без насильства»(5- 9 кл)

26.11

учнівськесамоврядування

4

 «Подорож у країні Доброзичливості» (1 кл)

08.12

кл керівник

Жосан Р.М.

5

Виховна година «Ми за любов і доброту» (2 кл)

08.12

кл керівник

 Мойсеєва Ю. П.

6

Виховна година «Ми проти насильства» (3 кл)

07.12

вчитель

Іванова В.І.

7

Виховна година «Мій улюблений світ-без насильства» (4 кл)

07.12

 

кл керівник

Табакар Л.І.

8

Тренінг для батьків «Зупинимо насильство

У сім’ї» ( 5 кл)     

27.11.

кл. керівник

Сафонов Ю.С.

9

 Профілактика булінгу в школі (6 кл)

30.11.

кл керівник

Булавицька З.М.

10

 Виховна година «Життя без насильства» (7 кл)

07.12.

клкерівник

Іванова В.І.

11

Анкетування  навиявлення насильства в сім’ї та школі

(5-9 кл)

01.12.

кл керівник

Моголюк В.Ф.

12

Акція «Червона стрічка»

02.12.

Учнівськесамоврядування

13

Заняття-тренінг «Відповідальність починається з тебе» (9кл.)

 

03.12.

кл керівник

Голдан Л.І.

14.

Акція «Долонька толерантності» (3 кл)

07.12.

кл керівник

Іванова В.І.

16.

Перегляд вілеороликів та онлайн презентацій  на тему: «Ми проти насильства»

(5-9кл.)

04.12.

кл керівник

Голдан Л.І.

17

«Наші долоньки за доброту»

09.12

вихователь

Драган Н.П.

18

Творче заняття «Моє щасливе майбутнє»,перегляд мультифільму .

10.12

вихователь

Морару В.Г.

19.

Лінійка закриття  декади «16 днів проти насильства»

10.12.

кл керівник

Голдан Л.І

 

 

 

Керівник гімназії ______________Табакар М.Д.

 

 

 

Аналіз проведення виховної години «Мій улюблений світ-без насильства» 

у Слобідській гімназії  Тарутинської районної ради Одеської області

 

 

 

 

 

Мій улюблений світ – без насильства,

Без жорстокості, болі і зла, 

Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова.

Мій улюблений світ – без насильства,

Де немає страждання, війни,

Де розкішна калина барвиста

 

Найвищою цінністю будь-якої держави, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість та безпека. Тому впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція «16 днів проти насильства».

  30 листопада    класний керівник 4 класу Табакар Л.І. провела з дітьми виховну годину  «Мій улюблений світ-без насильства».  Вона ознайомила дітей з документами, які захищають їх права; теоретично обґрунтували сутність насильства, з’ясували основні причини насильства над дітьми в середовищі сім`ї та виявлення шляхів його подолання. Під час заходу діти створювали асоціативні «кущики», де висловлювали свою думку щодо розуміння поняття «насилля» та його видів, створили «Кошик безпеки», активно обговорювали проблему насильства не тільки в сім’ї, а й серед підлітків. За допомогою тренінгових вправ учні можуть відчути наслідки насильства, які виникли внаслідок здійснення порушень прав  над іншими дітьми. Під час перегляду ситуацій діти були обурені такими наслідками, які утворилися внаслідок жорстокого поводження у родинах.  Доречним була притча «Все залишає свій слід», де діти підтвердили ,що дійсно будь-який поганий вчинок лишає слід,який не загоюється. У підготовчому періоді планувалося загострити проблему відношень підлітків між собою, відношень у родині, попередження насильства. Після проведення виховної години було видно результат. Також школярі дізналися куди необхідно звертатися за допомогою, якщо від насилля потерпають самі або ж їх знайомі.

Захід сприяв формуванню в учнів відповідальності за свої вчинки, поваги та гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.

 Наше майбутнє залежить від того, як ми виховуємо наших дітей сьогодні! Тож давайте вчити дітей любові й добру власним прикладом!

 

 

Класний керівник ______ Табакар Л.І.

 

Класна година «Насильству – стоп»

 

Щорічно в Україні с 25 листопада по 10 грудня  проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

     9 клас Слобідської гімназії активно приймав участь в проведені акції.

    10 грудня, класним керівником 9 класу, Голдан Л.І., проведена класна година «Насильству – стоп», де дев’ятикласники ознайомились з проблемами, причинами, ознаками насильства в сім’ї, нормативними документами його попередження, виконували різні вправи. Виконуючи вправу «Сніжинка», виявили, що кожна людина різна, але всі мають однакові права та обов’язки.

    Особливу увагу, було звернено, на прояву жорстокої поведінки серед школярів. Класний керівник повідомила, що насильство є не тільки бійки, а й звичайні штовхани, прізвиська, глузування, все, що порушує права іншого, принижує його гідність.

     Гарним антинасильницьким прикладом став відеоролик «Розірви коло».

    Проведені вправи спонукали учнів до аналізу власних дій, вчинків переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.

 

 

 

 

Всеукраїнська акція «16 днів протинасильства»

 

      Сьогодні 08.12.2020 року в 5 класі Слобідської гімназії проведена виховна година з теми «Молодь протинасильства».

У програмібулинаступні заходи:

  1. Коло ідей «Як зупинитинасильство» (заняття з елементамитренінгу).

Заня’ття проводилось класнимкерівникомСафоновим Юрієм Семеновичемза участюнашіх вчителів та  членів клубу Слобідської гімназії «ЮВЕНТА». Школяріпригадаливизначення таких понять, як «насильство», «видинасильства», «суб‘єктинасильства». Переглянулифільм на тему: «Насильство у сім‘ї», у якомудемонструвалисьситуації, якіможутьвиникнути у коліблизьких людей, яким чином можнауникнутиданогоявища, до кого потрібнозвертатись у данихвипадках.

Школярам булозапропонованознайтивиходиізситуацій, якімістятьознакинасильства. Вони охоче долучились до обговорення.

У підсумкузакріпили і поглибилизнання про права людини, про насильство та йоговиди; сформувалинавичкиправомірноїповедінки, вміннясамостійноприйматирішення, відстоювативласну думку; розвиватимовлення та вміння толерантно ставитись до людей.

2. Практикум «Аналізситуацій» (заняття з елементамитренінгу).

Заняттяпроводилось заучастю членів клуба «ЮВЕНТА»: «Молодь протинасильства». Епіграфом до заняття стали слова Ліни Костенко:

І в жилі, як на полімінному,
Я просила у цьомусторіччі
Хочби той магазинниймінімум:
«Люди, будьте взаємноввічливі».
І якби на те моя воля,
Написала б я скрізь курсивами:
- Так багато на світі горя,
Люди! Будьте взаємнокрасивими.

Школярі пригадаливизначення понять: «насильство», «фізичненасильство», «економічненасильство», «сексуальненасильство», «психологічненасильство», «насильство, здійснене по відношенню до іншихнаціональностей, релігійнихспільноттощо», «агресор», «жертва».

Школярам були видані анкети для визначеня тестування про шкідливі звички у нашої гімназії. Суть полягала у тому, щобізпредставленихситуаційназвати вид насильства, визначитиагресора та жертву. Вони чудово справились ізпоставленими перед ними завданнями, охоче долучались до дискусії.

Переглянулифільм «Насильство у сім‘ї»та проаналізувалийого.

У підсумкусформуваливміннярозрізнятивидинасильства, агресора і жертву ситуаціїнасильства.

3.Наступний етап «Життя-найдорожчацінність».

Темою заходу стала проблема насильства у суспільстві. Відзеркаленіпроблеми з реально наведеними фактами життяще раз змусилозадуматися: як живемо? Як ставимося один до одного? Близькі, дорогі люди, щозмушуєїх бути такими жорстокими? Чомулюбов, доброту, терпінняпускаютьпідукіс, і навіть до дітей при цьомунемає пощади — над ними знущаються, їхб'ють, вони виростають душевно пораненими, понівеченими... У дітейзникаєвідчуттязахищеності, вони губляться в цьомусвіті. Проблема сімейногонасильства на сьогоднішній день є дужегострою.

Школяріуважнослухали та по закінченню задавали цікавізапитання, на якіотримализмістовнівідповіді.

СафоновимЮріїм Семеновичем  наведено ряд реальнихфактіввчиненнянасильства у сім‘ї, виявленопагубнийвплив на життябатьків, дітей та їхмайбутнє в цілому. За сприянням центру практичноїпсихології та соціальноїроботибулопродемонстровановідеофільм «Станціяпризначення – життя», в основіякого – реальніподії, ситуаціївербування та продажу дітей, кримінальнісхемививезенняукраїнськоїмолоді за кордон.

Поважати право дітейжити в психологічно комфортному середовищідопоможуть «Пам'ятки школярам», якібулироздані по закінченнювиховноїгодини.

4. Конкурс плакатів «Ми – протинасильства».

На дану тематику був проведений у профілактичнихцілях конкурс плакатів. 08.12.2020р.

5. Радіоповідомлення «Стоп насильству».

Впродовжтижня (30.11.2020 -10.12.2020 р.) звучали повідомлення на тему «Стоп насильству».

 

 Метою яких стали:

  • формування у школярів негативного ставлення до різних форм проявунасильства;
  • засвоєння форм та методівподоланнянасильства;
  • корекціясвітогляду у позитивному мисленні;
  • аналізжиттєвихситуацій, зарадибаченнявсіхнегативнихсторінданогоявища.

Булоприємноспостерігати, щопроблеми, піднятіадміністрацієюгімназії не залишилибайдужиминікогосеред школярів.